Ogólny tekst o zabiegach iniekcyjnych

 • Botox

  BOTOX – pozbądź się zmarszczek mimicznych!

  Iniekcje BOTOXU, czyli toksyny botulinowej, są jedną z najskuteczniejszych metod redukcji zmarszczek mimicznych. Już po kilku dniach od aplikacji BOTOXU, wszelkie nierówności skóry znikają, a twarz nabiera młodego, promiennego wyglądu! Jeśli masz dość patrzenia na swoje „kurze łapki”, zmarszczki na czole lub linie wokół ust, przeczytaj koniecznie, w jaki sposób zabieg z BOTOXEM poprawi komfort twojego życia!

  BOTOX – najskuteczniejsza metoda redukcji zmarszczek mimicznych!

  Toksyna botulinowa jest od wielu lat z powodzeniem wykorzystywana w neurologii, okulistyce, dermatologii i oczywiście medycynie estetycznej. Setki tysięcy kobiet na całym świecie każdego roku decydują się na ten niezwykle skuteczny, bezpieczny i komfortowy zabieg. W czym tkwi jego tajemnica?

  Mechanizm działania BOTOXU jest bardzo prosty – toksyna blokuje połączenie między nerwem i mięśniem zlokalizowanym pod zmarszczką. Z nerwów do mięśni przestają płynąć sygnały o konieczności wykonania skurczu, w związku z czym mięśnie przestają być aktywne i nie odkształcają położonej nad nimi skóry. Skóra nie porusza się, a więc i zmarszczki mimiczne znikają! Efekt aplikacji BOTOXU utrzymuje się do kilku miesięcy.

  Zabieg z wykorzystaniem BOTOXU likwiduje zmarszczki:

  • okolicy oczu – tzw. kurze łapki,
  • na czole – zmarszczki poprzeczne, „lwie zmarszczki”,
  • w okolicy ust – „zmarszczki palacza”,
  • na szyi i w innych okolicach.

  Iniekcje BOTOXU stosujemy także w przypadku korekty:

  • opadającej powieki,
  • uniesienia kącików ust,
  • uniesienia brwi,
  • nadmiernej potliwości.

  Czy zabieg wstrzyknięcia BOTOXU jest bolesny? Czy można go zrobić w przeddzień ważnej uroczystości?

  Iniekcja BOTOXU na zmarszczki nie jest bolesna. Zabieg jest w 100% bezpieczny i nie wymaga długiej rekonwalescencji, niemniej jednak nie zalecamy wykonywania go w dniu poprzedzającym ważne wyjście. Wstrzyknięcie toksyny botulinowej może niekiedy skutkować powstaniem drobnych siniaków łatwych do ukrycia pod makijażem. Warto również pamiętać, że ostateczny efekt działania BOTOXU uzyskujemy dopiero po kilku dniach.

  Niektóre osoby po wstrzyknięciu BOTOXU wyglądają dziwnie – ich twarz nie porusza się. Czy nie grozi mi taki efekt?

  Efekt aplikacji BOTOXU zależy głównie od oczekiwań pacjenta i umiejętności osoby wykonującej zabieg. W Centrum Medycyny Estetycznej Baczewska pracują najlepsi specjaliści – doświadczeni lekarze medycyny estetycznej z wieloletnią praktyką, którzy do każdego pacjenta podchodzą z ogromną troską i uwagą. Każdy zabieg poprzedzają kompleksowe konsultacje, na których omawiamy medyczne aspekty zabiegu oraz oczekiwania pacjenta i możliwe do uzyskania efekty. Nie dopuszczamy do sytuacji, w której ktokolwiek wychodzi z gabinetu niezadowolony.

  Kto nie może likwidować zmarszczek przy pomocy BOTOXU?

  Chociaż zabieg usuwania zmarszczek przy pomocy BOTOXU jest bardzo bezpieczny, to ze względu na brak wystarczających danych istnieją pewne przeciwwskazania do jego wykonania. Najważniejsze z nich to:

  • ciąża i karmienie piersią,
  • choroby układu nerwowego i mięśniowego,
  • choroby układu sercowo-naczyniowego,
  • niektóre problemy skórne,
  • alergia na albuminę ludzką,
  • przewlekłe choroby autoimmunologiczne,
  • przyjmowanie niektórych leków.
 • Kwas hialuronowy

   Kwas hialuronowy

  Wypełnienia kwasem hialuronowym to przyjazna dla skory metoda odmładzania i korygowania rysów twarzy. Iniekcje kwasu hialuronowego są świetnym sposobem na zmarszczki, modelowanie policzków czy powiększenie ust. Zabieg jest  bezpieczny i pozwala uzyskać natychmiastowe rezultaty. Jeśli chcesz stracić kilka lat lub po prostu skorygować coś w swoim wyglądzie – zabieg wstrzyknięcia kwasu hialuronowego będzie dla Ciebie idealnym rozwiązaniem!

  Czym jest redukujący zmarszczki kwas hialuronowy?

  Kwas hialuronowy od wielu lat znajduje się w czołówce substancji o działaniu wypełniającym i przeciwzmarszczkowym. Stosuje się go zarówno w medycynie estetycznej, jak również w kosmetyce i kosmetologii. W czym tkwi jego tajemnica?

  Kwas hialuronowy jest bardzo bezpieczną substancją, która naturalnie występuje w naszym ciele – znajdziemy go w skórze, mazi stawowej i ciele szklistym oka. Wstrzykując go do wnętrza skóry mamy niemal 100% pewność, że nasza skóra nie potraktuje go jak wroga, przeciwko któremu należy uruchomić komórki układu odpornościowego. Kwas hialuronowy jest również niezwykle skuteczny. Czy wiesz, że jedna cząsteczka tej substancji zatrzymuje w skórze aż 250 cząsteczek wody? To bardzo ważna „umiejętność” w kontekście zastosowania kwasu hialuronowego w charakterze wypełniacza.

  Każdego roku w naszej skórze regularnie spada ilość naturalnego kwasu hialuronowego. W wyniku tych zmian skóra traci jędrność i elastyczność, pojawiają się na niej pierwsze zmarszczki. Uzupełnienie  naturalnych rezerw kwasu hialuronowego pozwala przywrócić skórze młody i zdrowy wygląd! Iniekcja dodatkowej porcji tej substancji, umożliwia nam z kolei miejscowe zwiększenie objętości skóry i korektę rozmaitych niedoskonałości i asymetrii.

  Wskazania do zabiegu wypełnienia kwasem hialuronowym:
  – redukcja zmarszczek i bruzd,
  – modelowanie i poprawianie owalu twarzy,
  – modelowanie i wypełnianie ust,
  – wypełnienie policzków,
  – poprawienie wyglądu skóry szyi i dekoltu,
  – korygowanie kształtu nosa, brody,

  Czy do zabiegu usuwania zmarszczek kwasem hialuronowym trzeba się jakoś przygotować? Jak wygląda skóra po zabiegu?

  Żaden z zabiegów iniekcji kwasu hialuronowego nie wymaga szczególnych przygotowań. Bezpośrednio po wykonaniu zabiegu można z powodzeniem wrócić do pracy. Chociaż iniekcji kwasu hialuronowego może towarzyszyć niewielki obrzęk, zaczerwienienie lub zasinienie, to zmiany te można bez problemu ukryć pod makijażem.

  Jak długo utrzymują się efekty wypełnienia kwasem hialuronowym? Czy od kwasu hialuronowego można się uzależnić?

  Efekty zabiegu, w zależności od miejsca aplikacji, indywidualnych skłonności, stylu życia itp. utrzymują się od 4 do 12 miesięcy. Aby przedłużyć efekt, należy wykonać kolejny zabieg. Jeśli nie chcemy powtarzać zabiegu – nic się nie stanie – skóra wróci po prostu do poprzedniego stanu.

  Czy są jakiekolwiek przeciwwskazania do iniekcji kwasu hialuronowego?

  Ze względu na fakt, ze kwas hialuronowy naturalnie występuje w naszym ciele, zabiegi z wykorzystaniem tej substancji są niezwykle bezpieczne i przyjazne dla skóry. Jedynie w wyjątkowych, wymienionych poniżej sytuacjach zalecamy rezygnacje z zabiegu:
  – ciąża, okres karmienie piersią,
  – skłonność do bliznowców,
  – stan zapalny w miejscu podania preparatu,
  – nadwrażliwość na kwas hialuronowy.

 • Mezoterapia igłowa

  Mezoterapia igłowa

  Mezoterapia igłowa pozwala wprowadzić aktywne składniki kosmetyków wprost do wnętrza skóry – dokładnie tam, gdzie leży źródło większości problemów estetycznych. To bardzo prosta i jednocześnie niezwykle skuteczna metoda wielokrotnie wzmacniająca działanie najsilniejszych substancji stosowanych w kosmetologii i medycynie estetycznej! Jeśli nie wystarczają Ci efekty związane ze stosowaniem kosmetyków, zastosuj mezoterapię igłową!

  Mezoterapia igłowa – jaki jest mechanizm działania zabiegu?

  Jeśli chcemy komuś coś przekazać, najprościej zrobić to bez pośredników. Im więcej osób zaangażujemy w całą sprawę, tym więcej nieporozumień. Właśnie tak działa mezoterapia igłowa – niweluje barierę, jaką jest naskórek i dostarcza aktywne składniki wprost do wnętrza skóry, a to właśnie tam tkwi źródło większości naszych problemów estetycznych. W skórze właściwej zlokalizowane są włókna, które chronią nas przed zmarszczkami, naczynka, które czasami pękają i włosy, które wypadają… Działając dokładnie u źródła problemu, mamy gwarancję maksymalnych i błyskawicznych rezultatów!

  Zabieg mezoterapii igłowej polega na wstrzyknięciu w skórę specjalnych koktajli zawierających koncentraty składników aktywnych skomponowanych do walki z określonymi problemami estetycznymi. W zależności od zastosowanego preparatu możemy uzyskać efekt:
  – redukcji zmarszczek i wyraźnego odmłodzenia skóry,
  – odżywienia i nawilżenia skóry,
  – ujędrnienia i uelastycznienia,
  – redukcji przebarwień i blizn potrądzikowych,
  – przyspieszenia wzrostu i ograniczenie wypadania włosów na głowie,
  – redukcji rozstępów i cellulitu.

  Jak będzie wyglądała moja skóra po zabiegu mezoterapii igłowej?

  Po zabiegu mezoterapii igłowej skóra może być lekko zaczerwieniona i opuchnięta. Objawy te znikają zwykle w ciągu kilku – kilkudziesięciu godzin.

  Ile zabiegów mezoterapii igłowej należy wykonać w celu uzyskania trwałego efektu?

  Mezoterapia igłowa to mało inwazyjny, ale również niezwykle skuteczny zabieg. Już po pierwszej wizycie można zauważyć widoczne efekty poprawy kondycji skóry. Dla uzyskania optymalnego rezultatu warto wykonać serię kilku zabiegów – ich ilość ustalana jest indywidualnie w zależności od kondycji skóry. Raz na pół roku warto wykonać zabieg (lub zabiegi) przypominające.

  Czy są jakiekolwiek przeciwwskazania do wykonania zabiegu mezoterapii igłowej?

  Bezwzględnym przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu mezoterapii igłowej jest alergia na składniki koktajlu, ciąża, okres karmienia piersią, aktywna opryszczka i inne infekcje w miejscu wykonania zabiegu, a także przyjmowanie leków zmniejszających krzepliwość krwi.

 • Lipoliza iniekcyjna

  LIPOLIZA INIEKCYJNA – Twój sposób na nadmiar tkanki tłuszczowej!

  Lipoliza iniekcyjna to metoda stworzona z myślą o pacjentach, którzy walczą z trudnymi do usunięcia, lokalnymi nagromadzeniami tkanki tłuszczowej. Od dawna zmagasz się z „boczkami”, a może nie potrafisz pozbyć się „bryczesów”? Lipoliza iniekcyjna to rozwiązanie dla Ciebie!

  Lipoliza iniekcyjna – sposób na oporną tkankę tłuszczową!

  Lipoliza iniekcyjna usuwa tkankę tłuszczową oporną na działanie diety i ćwiczeń fizycznych. Doskonale sprawdza się w terapii najtrudniejszych do wyszczuplenia obszarów. Zabieg polega na wykonaniu serii nakłuć w celu wstrzyknięcia do tkanki tłuszczowej fosfatydylocholiny – substancji o działaniu lipolitycznym, czyli rozkładającym tłuszcz. Produkty rozpadu tkanki są transportowane do wątroby i usuwane z organizmu. W ten sposób możemy wyszczuplić obszary takie jak: podbródek, brzuch, biodra, uda, pośladki i kolana.

  Czy wyszczuplanie lipolizą iniekcyjną boli? Jak wygląda skóra po zabiegu?

  Podczas nakłuć pacjent może odczuwać pieczenie i swędzenie. Bezpośrednio po ostrzyknięciu na skórze pojawia się obrzęk i zaczerwienienie, a okolica poddana zabiegowi stają się wrażliwsza na ucisk i dotyk. Mogą pojawić się miejscowe krwiaki i siniaki.

  Które strefy możemy wyszczuplić podczas zabiegu lipolizy iniekcyjnej?

  Lipoliza iniekcyjna pozwala na nieoperacyjne usunięcie miejscowego nadmiaru tkanki tłuszczowej z następujących obszarów:

  • wewnętrznej i zewnętrznej strony ud,
  • okolicy kolan,
  • fałdów pod pośladkami,
  • okolicy krętarza,
  • ramion,
  • fałdów na plecach i w okolicach pach,
  • brzucha,
  • podbródka i okolicy żuchwy.

  Zabieg stosuje się również w celu zmniejszenia tłuszczaków.

  Ile zabiegów należy wykonać, żeby usunąć tkankę tłuszczową lipolizą iniekcyjną?

  Zazwyczaj należy wykonać 2-5 zabiegów w odstępach od 3 do 6 tygodni. Doskonałe efekty uzyskujemy łącząc zabiegi lipolizy iniekcyjnej z endermologią lub drenażem limfatycznym – te dwa zabiegi usprawniają usuwanie rozbitej tkanki tłuszczowej z organizmu. Należy pamiętać, że lipoliza iniekcyjna jest metodą, która pozwala usunąć miejscowe nagromadzenia tkanki tłuszczowej – wymodelować sylwetkę. Nie jest metodą odchudzania.

  Czy są jakiekolwiek przeciwwskazania do wykonania modelującego zabiegu lipolizy iniekcyjnej?

  Lipolizy iniekcyjnej nie należy wykonywać w następujących przypadkach:

  • ciąża i karmienie piersią,
  • alergie, uczulenie na soję i skorupiaki,
  • choroby autoimmunologiczne,
  • zaburzenia krzepnięcia krwi,
  • ciężkie choroby wątroby i nerek,
  • infekcje skóry w miejscu podania,
  • otyłość (BMI >29).
 • Nici liftingujące PDO

  NICI LIFTINGUJĄCE PDO

  Nici liftingujące PDO to świetny sposób na gładką, jędrną i młodo wyglądającą skórę! Tylko jeden zabieg wystarczy, żeby nici rozpoczęły proces odmładzania Twojej skóry. Wypróbuj tę niezwykle bezpieczną i przyjazną dla skóry metodę redukcji zmarszczek!

  Nici liftingujące PDO odmładzają skórę od wewnątrz!

  Nici PDO od wielu lat są z powodzeniem stosowane w chirurgii, okulistyce i dermatologii. Teraz podbijają serca klientek gabinetów medycyny estetycznej na całym świecie! Zabieg polega na wszczepieniu pod skórę nici, które stopniowo rozpuszczają się, stymulując syntezę kolagenu, fibroblastów oraz angiogenezę. Zmarszczki znikają, cera staje się gładsza, bardziej jędrna i elastyczna. Owal twarzy podnosi się – następuje mało inwazyjny lifting skóry.

  Do zalet zabiegu nićmi liftingującymi PDO możemy zaliczyć:

  • bezpieczeństwo,
  • natychmiastowy efekt,
  • brak konieczności specjalnego przygotowania się do zabiegu,
  • brak nacięć i blizn,
  • możliwość wielokrotnego powtarzania zabiegu,
  • dyskretny efekt – pacjent nie widzi ani nie wyczuwa nici pod skórą,
  • całkowitą wchłanialność nici.

  Jak wygląda zabieg przeciwzmarszczkowy nićmi PDO?

  Przed zabiegiem przeprowadzana jest konsultacja lekarska, podczas której lekarz omawia szczegółowo zasadę działania i przebieg zabiegu. Wybrany obszar jest znieczulany kremem, następnie lekarz precyzyjnie implantuje nici w określonym obszarze. Bezpośrednio po zabiegu odmładzającym skóra w miejscu ukłucia może być delikatnie zaczerwieniona. Mogą pojawić się również delikatne krwiaczki lub siniaki, które zazwyczaj ustępują po kilku dniach.

  Jakie obszary możemy odmładzać przy pomocy nici PDO?

  Nici liftingujące PDO wykorzystujemy podczas zabiegów na twarz i na ciało. W przypadku twarzy możemy wyróżnić następujące wskazania:

  • poziome i pionowe zmarszczki czoła,
  • lifting czoła,
  • obniżone zewnętrzne krawędzie brwi,
  • wiotka tkanka, opadające brwi,
  • worki pod oczami,
  • wyraźny fałd nosowo-wargowy,
  • rowek policzkowo-jarzmowy,
  • fałd podbródkowy,
  • fałd marionetkowy (linie marionetki),
  • V lifting,
  • opadające policzki i obszar pod dolną szczęką,
  • fałd skóry na policzku,
  • pomarszczone policzki.

  Zabiegi na ciało nićmi PDO wykonujemy, jeśli stwierdzimy następujące wskazania:

  • fałdy i/lub zmarszczki na szyi i dekolcie,
  • ujędrnianie i kształtowanie piersi,

  Czy po zabiegu nićmi PDO konieczna jest rekonwalescencja? Kiedy zaczynają pojawiać się efekty?

  Po wykonanym zabiegu można od razu wrócić do codziennych czynności.

  Pierwsze efekty pojawiają się tuż po wykonaniu zabiegu odmładzającego. Właściwe rezultaty uwidaczniają się już po 10-14 dniach, kiedy zaczynają być wytwarzane nowe włókna kolagenowe. Proces regeneracji skóry trwa przez kolejne 2-3 miesiące. Kondycja skóry poprawia się stopniowo przez cały ten okres. Ostateczne efekty utrzymują się do 2 lat.

  Czy zabiegi odmładzające z wykorzystaniem nici PDO są bezpieczne?

  Dzięki swojej jednolitej budowie nici PDO płynnie przechodzą przez tkanki, w związku z czym podczas zabiegu nie dochodzi do żadnych uszkodzeń skóry. Nici są przyjazne i bezpieczne dla skóry. Całkowity czas ich rozpuszczania wynosi 180 – 210 dni. Aby zapewnić pełne bezpieczeństwo, przed zabiegiem odmładzającym należy wykluczyć następujące przeciwwskazania:

  • ciąża i okres karmienia piersią,
  • choroba nowotworowa,
  • otwarte rany lub zmiany chorobowe skóry poddawanej zabiegowi,
  • zaburzenia krzepliwości krwi,
  • terapia przeciwzakrzepowa.
 • Osocze bogatopłytkowe PRP

  OSOCZE BOGATOPŁYTKOWE PRP

  Innowacyjny, niezwykle popularny wśród sław, „wampirzy lifting” dostępny jest również dla Ciebie! Zabieg z zastosowaniem osocza bogatopłytkowego odmłodzi, ujędrni i uelastyczni Twoją cerę. Postaw na przyjazną dla skóry, bezpieczną i niezwykle popularną metodę rewitalizacji!

  „Wampirzy lifting” odmłodzi Twoją skórę!

  Zabieg z zastosowaniem osocza bogatopłytkowego, zwany inaczej ”wampirzym liftingiem” intensywnie odmładza skórę i przywraca jej elastyczność. Płytki krwi zawarte w osoczu pacjenta zawierają ważne dla regeneracji komórek czynniki wzrostu, które:

  • stymulują namnażanie i dojrzewanie komórek naskórka,
  • pobudzają syntezę macierzy międzykomórkowej,
  • aktywują mikrokrążenie,
  • stymulują syntezę DNA,
  • pobudzają fibroblasty do produkcji kolagenu.

  Efektem jest wyraźna redukcja zmarszczek, odmłodzenie, ujędrnienie, uelastycznienie i zmniejszenie wiotkości skóry. Cera odzyskuje młodość i witalność, poprawia się jej gęstość, napięcie, faktura i koloryt.

  Jakie są wskazania do zabiegu odmładzającego osoczem bogatopłytkowym?

  • skóra zmęczona, bez napięcia, o niejednolitym kolorze, sucha, wiotka, pozbawiona blasku – pacjent wymagający rewitalizacji skóry,
  • fałdy, zmarszczki, zapadnięta skóra, zmniejszona gęstość skóry – pacjent z oznakami starzenia się skóry,
  • regeneracja skóry, przyspieszenie gojenia po zabiegach medycyny estetycznej,
  • blizny potrądzikowe – efekt wypełnienia,
  • pacjent reagujący alergią na inne zabiegi odmładzające,
  • wypadanie włosów, łysienie,
  • włosy zniszczone, pozbawione blasku.

  Jak wygląda zabieg z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego?

  Tzw. wampirzy lifting, to niezwykle szybki i prosty zabieg. Procedurę rozpoczynamy pobraniem krwi pacjenta. Krew jest umieszczana w specjalnych probówkach i wirowana w celu oddzielenia erytrocytów i leukocytów od osocza zawierającego płytki krwi. W ten sposób uzyskuje się osocze bogatopłytkowe, które jest następnie wstrzykiwane do skóry pacjenta. Zabieg jest odrobinę bolesny – pacjent odczuwa ukłucia igłą.

  Kiedy powstaje i jak długo utrzymuje się efekt „wampirzego liftingu”?

  Proces przebudowy struktury skóry rozpoczyna się już po 48 godzinach od pierwszego zabiegu. Poprawę napięcia, elastyczności, gęstości skóry, przebudowę włókien kolagenowych oraz wypełnienie drobnych zmarszczek możemy zacząć obserwować już po 2 tygodniach. Optymalne rezultaty uzyskujemy wykonując serię od 3 do 5 zabiegów w odstępach 2-4 tygodniowych

  Czy zabieg odmładzania osoczem bogatopłytkowym jest bezpieczny?

  Osocze bogatopłytkowe wykorzystywane podczas zabiegu uzyskuje się z krwi pacjenta, dzięki czemu wyeliminowane jest ryzyko jakichkolwiek alergii. Przed wykonaniem zabiegu należy wykluczyć następujące przeciwwskazania:

  • choroby krwi,
  • nowotwory,
  • ciąża i karmienie piersią,
  • przyjmowanie leków wydłużających czas krwawienia (np. aspiryna).
 • Skleroterapia

  Skleroterapia naczyń kończyn dolnych

  Skleroterapia to jedna z najskuteczniejszych metod zamykania rozszerzonych naczyń krwionośnych. Pozwala uzyskać znacznie lepsze efekty niż ogólnodostępne zabiegi i preparaty kosmetyczne. Jeśli od dawna zmagasz się z problemem rozszerzonych naczyń na nogach, zdecyduj się na skuteczny zabieg skleroterapii i raz na zawsze zapomnij o tym nieestetycznym problemie!

  Skleroterapię wykorzystujemy do zamykania zarówno większych naczyń, jak również niewielkich „pajączków”.

  Skleroterapia naczyń kończyn dolnych – na czym polega zabieg?

  Podczas zabiegu skleroterapii w okolicę rozszerzonego naczynia krwionośnego wstrzykiwany jest specjalny preparat, który ma za zadanie wytworzyć stan zapalny. W wyniku gojenia się zapalenia, światło rozszerzonego naczynia zamyka się, a organizm zaczyna usuwać pozostałości uszkodzonej żyłki. Po upływie kilku tygodni proces gojenia jest w całości zakończony, a po rozszerzonym naczynku nie ma śladu!

  Czy zabieg skleroterapii jest bezpieczny? Czy skleroterapia boli?

  Skleroterapia naczyń kończyn dolnych jest zabiegiem bezpiecznym i bardzo dobrze tolerowanym przez pacjentów. Po zabiegu skeroterapii mogą pojawić się niegroźne, przejściowe zmiany, takie jak:
  – zaczerwienienie,
  – obrzęk,
  – zasinienie,
  – drobne zgrubienia.

  Wszystkie tego typu objawy powinny ustąpić po kilku, maksymalnie kilkunastu dniach.

  Czy rozszerzone naczynka znikną zaraz po zabiegu?

  Ze względu na mechanizm działania skleroterapii, ostateczny efekt zamknięcia naczynia uzyskujemy po upływie 3-4 tygodni. W kolejnych tygodniach organizm usunie wszelkie pozostałości po zabiegu i skora wróci do stanu sprzed problemów naczyniowych. Oczywiście efekt pojawia się stopniowo, a więc z każdym dniem skóra wygląda coraz lepiej.

  Czy można przyspieszyć proces gojenia się skory po zabiegu skleroterapii?

  Zalecamy, aby przynajmniej 1-2 godziny po zabiegu skleroterapii pacjent był w ruchu. Niewskazane są długie podróże samochodem lub praca w pozycji siedzącej. Aby zwiększyć efektywność zabiegu, należy również zaopatrzyć się w specjalne rajstopy uciskowe lub opatrunek uciskowy.

  Kto nie może zamykać naczyń przy pomocy skleroterapii?

  Zabiegu zamykania rozszerzonych naczyń przy pomocy skleroterapii nie zaleca się przeprowadzać u pacjentów z zakrzepicą, dużą infekcją, a także u kobiet w ciąży i osób uczulonych na składniki preparatu zamykającego naczynia.

  Chcesz pozbyć się rozszerzonych naczynek na nogach? Zadzwoń do nas i dowiedz się więcej na temat skleroterapii!

 • Nagły przypadek

  Jeżeli zdarzył się nieoczekiwany wypadek i potrzebujesz pilnej wizyty skontaktuj się z nami a na pewno pomożemy.
  Więcej
 • Godziny otwarcia

  • Poniedziałek - Piątek
   9.00 - 18.00
  • Sobota
   9.00 - 16.00
  • Niedziela
   nieczynne

Umów się na wizytę

Zapraszamy do umówienia się na wizytę. Rejestracja telefoniczna w godzinach 9:00-18:00